Haber

AK Partili Yılmaz’dan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesaj açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Yılmaz, mesajında, 10 Kasım’ın Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti için sonsuza kadar yaşayacağını belirtti.

10 Kasım’ın Ulu Önder Atatürk’ü anma, niyet ve amaçlarını açıklama günü olduğuna işaret eden Yılmaz, şöyle devam etti:

“Türk milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlatılan Milli Mücadele ruhuyla, vatanımızın bütünlüğünü bozmak, cennet vatanımızı bölmek ve parçalamak isteyenlere karşı zafere ulaşmıştır. Bu, bunun en güzel örneği olmuştur. Bir milletin dünyada yeniden doğuşudur. Milletine duyduğu sonsuz güven ve inançla zorlu zorlukların üstesinden gelmiştir.” Bu yolda milletimizi ortak bir ideal etrafında birleştirmeyi başaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bağımsızlık mücadelemizi Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandırdı. Büyük bir millet, yetiştirdiği büyük insanlarla zaferler kazanmış, vatanımızı yeniden güçlü bir devlet haline getirmiştir. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını şan ve şerefle kutlarken, Ulu Önderimizi ve kahramanlarımızı minnetle anıyoruz.”

Türk milletinin Atatürk’ün fikir ve ilkelerinden aldığı ilhamla ilerlemeye devam edeceğini vurgulayan Yılmaz, “Cumhuriyeti korumak ve Cumhuriyeti bize emanet edenlere layık olmak için her alanda gece gündüz çalışıyoruz. Büyük hedeflere ulaşmak ve ülkemizi dünyanın en üst ligine taşımak için her alanda gece gündüz çalışmalıyız.” Seferberlik anlayışıyla çalışmalar devam ediyor. Büyük Cumhurbaşkanı Atatürk’ü anlamak ve anmak, ülkemize en iyi hizmeti sunmak, çok çalışmak, büyük hedeflere ulaşmak, onun çizdiği yolu takip etmekle daha da anlam kazanacaktır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 85 yıl önceki vefatını saygıyla anıyoruz. “Bu yılımızı bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyorum.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu