Haber

İYİ Parti’den Beker: Seçimi kazansak bakanlıkları kuramazdık, Allah ülkeyi korudu

İYİ Parti Ankara Milletvekili Adnan Beker katıldığı bir televizyon programında gündemi belirleyecek ifadeler kullandı. Altı Masa’nın seçim yenilgisine vurgu yapan Beker, “Altı Masa seçimi kazansaydı henüz bakanlıkları kuramayacaktık. Allah ülkeyi korudu.”

“HER YETKİSİ HERKESE DAĞITILMIŞTIR”

Seçim öncesinde ittifak yapan 6 Masa’nın liderleri, yenilginin ardından ittifakı feshetti. Yerel seçimler öncesinde partiler çalışmalarını hızlandırırken, İYİ Parti Ankara Milletvekili Adnan Beker katıldığı bir televizyon programında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun Ümit Özdağ’la 6’lı Masa dışında bazı bakanlıklar konusunda da anlaştığına değinen Beker, şöyle konuştu: “Zafer Partisi de ittifaka girdi, müzakereler yapıldı. Diğer partileri çağırdılar. Genel Başkanımız ‘Görünüz Muharrem İnce’yi de dedi. ‘Ama Muharrem İnce’yi almadılar, Zafer Partisi’ni aldılar. Sonra bakıyoruz, seçim kaybedildikten sonra bu masanın en büyük ikinci partisiyiz. Genel Liderimize söylenmedi, parti olarak bilmiyoruz. İçişleri Bakanlığı, MİT Müsteşarlığı, Kültür Bakanlığı tek partiye verildi, her yetki herkese dağıtıldı.

“BİLMEDİĞİMİZ PROTOKOLLER NELER VAR”

Sonunda ne oldu? Tanıştığımızı söylediler. Ama her şey ortaya çıktı. Allah bilir bizim bilmediğimiz, bilmediğimiz ne protokoller var, muhtemelen yarın yayınlanacaklar. HDP ile protokol var mı bilmiyorum. Vatandaşın muhalefetine kulak vermek yerine ülkeyi ikiye böldük.

“TANRI EVİNİ KORUDU”

Bunlar çıktıktan sonra diyelim ki 6’lı masa seçimi kazandı. Henüz bakanlar yaratamazdık. Henüz randevu alamadık, Allah vatanı korudu. Ümit Özdağ’a İçişleri Bakanlığı verildiğinde, MİT Müsteşarlığı verildiğinde biz o masaya oturur muyduk? Babacan açıklıyor, Davutoğlu açıklıyor. Adamlar “iyi ki kazanmadık” diyor. Başka partileri, sürekli Akşener hastalığına yakalanan kişileri asla eleştirmiyorsunuz.”

adapazari-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu